ANASAYFA / Hakkımızda

Hakkımızda

2008 yılında "Türkiye’nin Sağlıklı Nefesi" sloganı ile kurulan MFA, Kişisel Koruyucu Ekipmanlar(KKD) sektöründe Solunum Sağlığı konusunda koruyucu Toz ve Gaz MAskeleri ile bunların filtrelerinin üretimini yapmaktadır. MFA, Türkiye Cumhuriyetinin sanayi alanında lokomotif şehri olan ve sanayinin cansuyunu veren, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile önem arz eden Zonguldak’ta kurulmuştur.

Üretimini yaptığı ürünlerde Türkiye’de sayısız ilkleri gerçekleştiren MFA, EN 149:2001 + A1: 2009 standardında çeşitli modellerde ventilli ve ventilsiz toz maskesi, Yarım Yüz Gaz Maskesi, Tam Yüz Gaz Maskesi, Gaz Filtreleri gibi farklı segmentlerde CE sertifikalı Solunum Koruyucu Maske imalatı yapan, Türkiye'nin en büyük, Avrupa’nın lider üreticilerinden birisidir.

Ürünlerini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, birçok ülkeye ihraç eden MFA, kurumsal altyapısı, zengin insan kaynakları, üst düzey ürün kalitesi, rekabetçi ve ekonomik fiyatlandırma politikası ile sürdürülebilir büyümeyi sağlayarak, ülkemiz ekonomisine katma değer oluşturmakta, KKD sektörünün gelişmesinde temel taşlardan birisi olmaktadır. 

MFA geleceğini inovasyon üzerine kurmuştur. Kaynaklarının önemli bir bölümünü AR-GE bütçesine aktaran şirketimiz, başta TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunmuş ve başarı ile sonuçlandırdığı “Bio-Maske Geliştirme Projesi” olmak üzere birçok ortaklı uluslararası projede faaliyet göstermektedir.

MFA  Türkiye'de ilk ve tek olan  “Solunum Koruyucu Ürünler Test Laboratuvarında” AB Standartlarına uygunluk tetslerini yapabilme kabiliyetine sahip tek firmadır. Ahlaklı ticaret, kaliteli üretim, rekabetçi fiyat, koşulsuz müşteri memenuniyeti vazgeçmeyeceğimiz temel ilkelerimizdir.

Hammaddeden, üretime, depolamadan pazarlamaya kadarki tüm süreçlerde kontrol denetim mekanizmasını kurmuş olan MFA, geliştirdiği ve benimsediği “40 Noktada MFA Kalite Politikası” ile üretimden satış sonrasına kadar her aşamada müşteri memnuniyetini ve kalite anlayışını benimsemektedir.