ANASAYFA / ÜRÜNLER / TAM YÜZ MASKE

TAM YÜZ MASKE

FM 7700 GAZ MASKESİ

EN 136:1998 CL3

MFA Tarafından anti-terör müdahaleleri, toplumsal olaylar, askeri saha operasyonları düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Tasarımın oluşmasında Türk Polis Teşkilatının tecrübelerinden de azami ölçüde istifade edilmiştir. Süzgeç tutucular çift taraflı ve Rd40 dişli NATO standardına uygun filtre takılabilir özelliktedir.

KULLANICI KONFORU

Saha beklentilerini karşılayan bu muhteşem tasarım, güvenilir koruma, estetik, uzun süre kullanım kolaylığı, eşsiz görüş alanı, rahatlık ve enfes görüş alanı sunar. Çok kolay nefes almaya, vermeye imkan tanır.

AĞIR KOŞULLARDA ETKİN VE GÜVENLİ KORUMA

FM 7700 Gaz Maskesi yüksek kalite malzemelerle, ağır saha şartlarında maksimum güvenli koruma ve operasyon kabiliyeti sağlayacak şekilde üretilmiştir. Maskeli silah kullanımındaki performansı olağanüstüdür. Koşma, sürünme, atlama, zıplama gibi tüm performans hareketlerinde rakiplerini kıskandıracak performans sunar. Yüksek sıcaklığa dayanıklı gaz maskesi aynı zamanda biyolojik, radyolojik ajanlara, buhar, ozon vb. gazlara karşı etkin performansa sahiptir. 480 gr ağırlığı ile oldukça hafiftir. Kısa sürede varlığını unutturur.

KULLANIM, BAKIM KOLAYLIĞI VE HİJYEN

Ağır saha ve operasyon şartlarında güvenli ve etkin koruma sağlarken, kullanımı son derece basit ve pratiktir. İç gövde silikon olup alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Kolay sökülür takılır ve bakım yapılabilir özelliğe sahiptir.FM 7700 Gaz Maskeleri, Süzgeç tutucu aparatlar takılı Termo Plastik Elastomer’den mamul ana gövde, ağzı burnu verilen havayı ventile yönlendiren silikon iç gövde, ses iletim diyaframı, panoramik cam vizör, nefes verme bölümü ve baş bandından oluşur. Bu parçalar kolaylıkla değiştirilebilir özelliktedir.Baş bandı uçlarından çekilerek sıkılık ayarı kolaylıkla yapılır. Başbandı mandalları hafif gevşetildiğinde kolaylıkla maske çıkartılabilir.

YÜZE UYUMLULUK

Küçük yüzlü bayanlar, uzun, tombul yüzlü erkeklerde ve çok değişik yüzlerde mükemmel sızdırmazlık performansına sahiptir. Değişik yüz yapılarına maksimum uyumludur.

SES İLETİM DİYAFRAMI

Fısıltılı konuşmayı dahi dışarıya ulaştırır. Telsiz konuşmalarında mükemmel performansa sahiptir.

EŞSİZ EKİPMAN UYUMU

Toplumsal olaylar, operasyonlar, anti terör müdahalelerinde kullanıcı üzerindeki diğer ekipmanlar ile uyumda eşsiz performansa sahiptir. Kask ile son derece uyumludur. Kask vizörünün kapanmasına engel olmaz. Görüş alanını kısıtlamaz. 

PARÇA DEĞİŞİMİ

FM 7700 Gaz maske MFA’nın belirlediği şekilde çok kolay parça değişimine olanak tanır.

Sadece 1 dakikada kullanıcı maskeyi kendisini oluşturan ana parçalarına ayırılabilir.

Ses iletim diyaframı dişli sistemle ana gövdeye sabitlenmiştir. Maskenin önündeki ızgarayı söküp, vizörü sökmeden ses iletim diyaframını ve iç silikon gövdeyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Polikarbonat malzemeden panoramik vizör her iki tarafta yer alan vizör çıtaları içindeki vidaların sökülmesi ile kolaylıkla değişebilir.

Parçaları en kolay değiştirilebilir ve bakımı çok kolay yapılabilir maskedir.

 

 

MFA FM-7700 koruyucu tam yüz gaz maskesi uygun bir filtre veya nefes alma aparatı ile kullanıcının gözlerini, yüzünü ve solunum organlarını gaz, buhar, aerosol, radyoaktif toz, bakteri ve virüs formundaki zehirli endüstriyel kimyasallar, kimyasal harp etmenlerinden korur.

Koruyucu maskenin fonksiyonel  güvenilirliği -30oC ile 70oC arasında garanti edilmektedir. Koruyucu maske eğer atmosferdeki oksijen miktarı %17’den fazla ise filtre ile birlikte kullanılabilir. Aksi halde nefes alma aparatı kullanılması gerekmektedir.  MFA FM-7700 maskesi endüstri,

tarım, polis ve kurtarma ekipleri, sivil savunma, itfaiye ve   özel kuvvetlerce kullanılabilir. Maske “CE” işaretli olup, EN 136:1998 standart, sınıf III’e göre üretilmiş ve işaretlenmiştir

BAKIM

Her kullanım sonrası maskenin iç kısmını bir bez ile kurulayın. Maske, taşıma çantasına koyulmadan önce kuru olmalıdır. Maskeyi direk güneş ışığı veya ısı radyasyonuna maruz bırakmadan kurumaya bırakın. Eğer maske daha önce başka bir kişi tarafından kullanılmış işe, kullanımdan önce %2’lik chloramine solüsyonu ile dezenfekte edilmeli ve yavaşça kuruması beklenmelidir.

Uzun sureli kullanımdan sonra maskenin su ve sabun, bikarbonat veya deterjan ile yıkanması önerilir. Son olarak maskeyi temiz su ile durulayıp kurumaya bırakın.

Bütün bakım ve temizleme işlemleri filtreler takılı değilken yapılmalıdır. Maske organik çözücülerle (petrol, toluen vb.) silinmemelidir. Tozlu ortamlarda kullanıldığında valf kısım parçalarının tamamının temizliği kontrol edilmelidir. Çıkartılabilir parçaların değişimi aşağıda belirtilen talimatlar doğrultusunda yapılmalıdır.

DEPOLAMA

FM-7700 maskeleri karanlık, serin ve toz bulunmayan ortamda ani ısı değişimlerine maruz kalmayacak bir ortamda depolanmalıdır. Depo alanı düzenli olarak havalandırılmalıdır. Sıcaklık 10oC ve 25oC arasında değişebilir ve bağıl rutubet en fazla %65 olabilir. Depolanan ürünler ısı yayılımına ve güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Yakıtlar, çözücüler, yağ ve diğer alevlenebilir malzemeler, kimyasallar dâhil maskelerle birlikte depolanmamalıdır. Buna ek olarak kullanım süresince elektrikle çalışan ve elektrik kıvılcımları ya da elektrik boşaltımı yapan uygulamalar bulunmamalıdır (ozon oluşumu). Maskeleri depolarken maskenin ve iç maskenin kauçuk kısımlarının deforme olmamasına özen gösterin.

MASKENİN TAKILMASI

Maskeyi ambalajından çıkartın ve bağların hepsini olduğunca gevşetin.

Daha sonra ellerinizi maske içerisine sokup yanlara doğru açın

Çenenizi maske içine koyup bağları başınızın üzerinden çekin

Bağ ağının başınızın arkasında olup olmadığını kontrol edin.  Maske bağların simetrik gerdirilmesi ile sıkılaştırılmaktadır

Maske doğru şekilde takıldığında, yüz üzerine yaptığı basınç az ve düzenli olmaktadır.