ANASAYFA / ÜRÜNLER / TAM YÜZ MASKE

TAM YÜZ MASKE

FM 7700 GAZ MASKESİ

EN 136:1998 CL3

MFA Tarafından anti-terör müdahaleleri, toplumsal olaylar, askeri saha operasyonları düşünülerek özel olarak tasarlanmıştır. Tasarımın oluşmasında Türk Polis Teşkilatının tecrübelerinden de azami ölçüde istifade edilmiştir. Süzgeç tutucular çift taraflı ve Rd40 dişli NATO standardına uygun filtre takılabilir özelliktedir.

KULLANICI KONFORU

Saha beklentilerini karşılayan bu muhteşem tasarım, güvenilir koruma, estetik, uzun süre kullanım kolaylığı, eşsiz görüş alanı, rahatlık ve enfes görüş alanı sunar. Çok kolay nefes almaya, vermeye imkan tanır.

AĞIR KOŞULLARDA ETKİN VE GÜVENLİ KORUMA

FM 7700 Gaz Maskesi yüksek kalite malzemelerle, ağır saha şartlarında maksimum güvenli koruma ve operasyon kabiliyeti sağlayacak şekilde üretilmiştir. Maskeli silah kullanımındaki performansı olağanüstüdür. Koşma, sürünme, atlama, zıplama gibi tüm performans hareketlerinde rakiplerini kıskandıracak performans sunar. Yüksek sıcaklığa dayanıklı gaz maskesi aynı zamanda biyolojik, radyolojik ajanlara, buhar, ozon vb. gazlara karşı etkin performansa sahiptir. 480 gr ağırlığı ile oldukça hafiftir. Kısa sürede varlığını unutturur.

KULLANIM, BAKIM KOLAYLIĞI VE HİJYEN

Ağır saha ve operasyon şartlarında güvenli ve etkin koruma sağlarken, kullanımı son derece basit ve pratiktir. İç gövde silikon olup alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Kolay sökülür takılır ve bakım yapılabilir özelliğe sahiptir.FM 7700 Gaz Maskeleri, Süzgeç tutucu aparatlar takılı Termo Plastik Elastomer’den mamul ana gövde, ağzı burnu verilen havayı ventile yönlendiren silikon iç gövde, ses iletim diyaframı, panoramik cam vizör, nefes verme bölümü ve baş bandından oluşur. Bu parçalar kolaylıkla değiştirilebilir özelliktedir.Baş bandı uçlarından çekilerek sıkılık ayarı kolaylıkla yapılır. Başbandı mandalları hafif gevşetildiğinde kolaylıkla maske çıkartılabilir.

YÜZE UYUMLULUK

Küçük yüzlü bayanlar, uzun, tombul yüzlü erkeklerde ve çok değişik yüzlerde mükemmel sızdırmazlık performansına sahiptir. Değişik yüz yapılarına maksimum uyumludur.

SES İLETİM DİYAFRAMI

Fısıltılı konuşmayı dahi dışarıya ulaştırır. Telsiz konuşmalarında mükemmel performansa sahiptir.

EŞSİZ EKİPMAN UYUMU

Toplumsal olaylar, operasyonlar, anti terör müdahalelerinde kullanıcı üzerindeki diğer ekipmanlar ile uyumda eşsiz performansa sahiptir. Kask ile son derece uyumludur. Kask vizörünün kapanmasına engel olmaz. Görüş alanını kısıtlamaz. 

PARÇA DEĞİŞİMİ

FM 7700 Gaz maske MFA’nın belirlediği şekilde çok kolay parça değişimine olanak tanır.

Sadece 1 dakikada kullanıcı maskeyi kendisini oluşturan ana parçalarına ayırılabilir.

Ses iletim diyaframı dişli sistemle ana gövdeye sabitlenmiştir. Maskenin önündeki ızgarayı söküp, vizörü sökmeden ses iletim diyaframını ve iç silikon gövdeyi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Polikarbonat malzemeden panoramik vizör her iki tarafta yer alan vizör çıtaları içindeki vidaların sökülmesi ile kolaylıkla değişebilir.

Parçaları en kolay değiştirilebilir ve bakımı çok kolay yapılabilir maskedir.