Küresel Isınmayla Mücadele Eylem Planı

Küresel Isınmayla Mücadele Eylem Planı

Bizler de, dünyanın geri kalanı gibi, küresel ısınmanın etkilerini acı bir şekilde tecrübe ediyoruz. Küresel ısınmaya karşı mücadelenin tüm paydaşlarca yapılması gerektiğini, farkındalığın yükseltilmesi gerektiğinin farkındayız. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için her alanda karbon ayak izinin düşürülmesi gerektiğine inanıyoruz. MFA Maske ailesi olarak, üretim faaliyetlerimizden kaynaklanan CO2 emisyonun azaltılması için, aşağıda detayları bulunan bir eylem planı hazırladık. Zaman içerisinde eylem planımızı güncelleyerek, mücadelemize çok daha yoğun devam edeceğiz. Sizlerin de bu sürece destek vereceğinize inanıyoruz.

Kendi elektriğimizi kendimiz üretiyoruz

MFA Fabrika Yaşam Kampüsü çatılarına kurmuş olduğumuz, 1MW gücündeki solar panellerimizle, tükettiğimiz elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından kendimiz üretiyoruz.

Kendi gıdamızı kendimiz üretiyoruz

MFA Fabrika Yaşam Kampüsünün atıl bölgelerine kurduğumuz yaklaşık 1.000M2 sebze yataklarında, organik yöntemlerle ve yağmur sulama sistemiyle çeşitli sebzeleri büyütmeye başladık. Maharetli şeflerimiz, artık bu sebzelerle çalışanlarımız için lezzetli menüler hazırlayacak.

Yemek artıkları çöpe gitmeyecek

Yemekhanemize bir kompost sistemi kurma kararı verdik. Böylece yemek artıklarını gübre haline getirebileceğiz. Bu gübreleri de hobi bahçelerimizde kullanacağız. Bu sayede artık hiçbir yemek artığı çöpe gitmeyecek.

Broşür ve katalog basımını sonlardırdık

Artık şirket içerisinde her anlamda bulut teknolojisine geçiş yaptık ve şirket içi kağıt dolaşımını sonlandırdık. Tam dijitalleşme kapsamında ürünlerimizi tanıtıcı katalog ve broşür baskısını da sonlandırmış durumdayız. Artık tohum kartlarla birlikte sunmuş olduğumuz QR Kodlu kartvizitlerden ya da mfamask.com/catalog adresine girerek, ürünlerimizle ilgili tüm detayları ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Sıfır atık politikasına geçiş yaptık

2022 yılı sonuna kadar sıfır atık belgesini alma hedefi koyduk. Bu hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız.