MFA Zonguldak Spor Kulübü

MFA Zonguldak Spor Kulübü

MFA Maske olarak 2008 yılında "Türkiye’nin Sağlıklı Nefesi" sloganı ile Zonguldak’tan yola çıktık. Bu süreçte, ürün ve hizmet kalitesi ile Türk sanayisinin güvenini kazandığımız gibi, Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine de ihracat gerçekleştirdik.  Bu yoğun çalışma ve gayretlerimizin neticesinde 2020 yılı ihracat performansımız ile “Türkiye’yi Uçuranlar” isimli ödül töreninde bir Zonguldak firması olarak yer aldık. İstanbul’da bağlı olduğumuz ihracatçılar birliği İHKİB tarafından yayınlanan 2021 Yılı en yüksek ihracat yapan firmalar sıralamasında, “Altın Liste” de yer almanın gururunu yaşadık. Şirketimiz için, Zonguldak’ın ulusal ve uluslararası marka değeri kazanan firmaları arasına girmek, büyük bir gurur, motivasyon ve sorumluluk duygusu oluşturuyor.

EKONOMİK VE SOSYAL GELİŞMEDE GELECEĞİN ADI: ZONGULDAK

Cumhuriyet tarihimizde, özellikle sanayileşme alanında, önemli ve değerli bir yeri olan Zonguldak, son yıllarda tekrar, ülke kalkınmasının yeni ve önemli projelerinin aktörü haline geldi. Şehrimiz, yakın gelecekte hayata geçecek Filyos Limanı, Filyos Endüstri Bölgesi, Karadeniz Doğalgaz depolama ve dağıtım merkezi gibi dev yatırımlarla, Türkiye’de enerjinin ve lojistiğin yeni merkezi olmaya aday konumda. Bu gelişmelere paralel olarak Zonguldak’ın, bölgenin ticari ve turistik alanda da yeni bir çekim merkezi olacağını öngörebiliriz. Bu durum şehrimizi, daha birçok farklı alanda da rekabetçi hale getirecektir.

Zonguldak, yıllardır ülkemizde “Emeğin Başkenti” olarak anılmaktadır. Kömür madenleri ve kahraman madencileriyle, çelikten seramiğe, enerjiden mobilyaya, gıdadan çimento ve inşaat malzemelerine birçok alanda çok önemli sanayi kuruluşlarıyla, Karadeniz’in çetin şartları ve doğasıyla mücadele eden insanlarıyla, aslında her daim değer üreten ve zorluklarla baş edebilmiş bir şehir Zonguldak.

MFA ZONGULDAK SPOR KLUBÜ KURULDU: ZONGULDAK’IN 2.LİG VOLEYBOL YOLCULUĞU DEVAM EDECEK

Zonguldak’ın bu potansiyelinin sportif, sosyal, kültürel, sanatsal projelerde de büyüyecek bir başarı hikayesine çevirebileceğine yürekten inanıyoruz. Bu inançla, fiziksel, zihinsel, toplumsal alanlarda, pozitif sonuçları olan sportif faaliyetlerin içinde olmanın ve gençlerimizi spor yönünde desteklemenin doğru olacağı kararını verdik.

Geçtiğimiz yıl Kadın Voleybol Ligi sezonunda, Çaydeğirmeni Belediye Spor Kulübü kadın voleybol takımı, bir üst kademeye namağlup yükselerek, Türkiye’de Ulusal 2. Voleybol Liginde mücadele etmeye hak kazanmıştı. Bu kızlarımızın başarısı ve hikayesi bizi etkiledi.  Çünkü, üretimde ve iş dünyasında olduğu gibi sportif alanda da kadınlar dezavantajlı durumda. Özellikle Anadolu’da bu durum çok daha yaygın. Belediyemizin bu sezon çekilmesi ile yola devam edecek maddi imkanları kalmayan bu takımı, Zonguldak ve Zonguldaklı tüm kadınlar adına desteklemek ve daha yeni başarılar kazanmalarına fırsat vermek istedik.

Bu durum, bizlerin güncel şirket politikaları ile de oldukça uyumlu. MFA MASKE olarak, kadın çalışanlara pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Bugün itibariyle MFA MASKE’nin işgücünün %85’i kadınlardan oluşmaktadır. Bu oranlar sadece üretimde değil, yönetim ve idari kademelerde de geçerlidir. Yüksek kadın istihdamının iş hayatına katkısı yanı sıra iş ortamlarına da pozitif yansıdığını sahada birebir görmekteyiz.

Dolayısıyla, sportif alanda da kadın sporculara pozitif ayrımcılık yaparak, kız çocuklarımıza umut olsun diye Zonguldak şehrinin en başarılı kadın voleybol takımını destekleme kararı almak, bizler için çok zor olmadı. Bu süreçte, Sn. Orhan YAZICI başta olmak üzere, takıma sahip çıkan ve bizlerle iş birliği içerisinde olan, DSI il müdürümüz ve DSİ Spor Kulübümüzün yöneticilerine teşekkür ederiz. Onların destek ve gayretiyle, takımının yeni sezonda MFA Zonguldak Spor ismi ile mücadele etmesi konusunda tam bir iş birliği sağladık. DSİ’nin bizzat destekçisi olduğu bu süreçte, Zonguldak Valimiz başta olmak üzere, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve değerli kanaat önderlerinin sürece olumlu katkıları bizi cesaretlendirmiştir. Bu olumlu yaklaşımların teknik ekip ve takıma güven ve güç verdiğine inanıyoruz. Zonguldaklı genç kızlarımız için bu takımın umut kaynağı olacağını düşünüyoruz. Artık bu kararla MFA, Zonguldak başta olmak üzere bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi için üreterek mücadeleye devam ederken, diğer yandan MFA Zonguldak Spor Kulübü ile de Zonguldak’ta gençlerimize katkı sağlayan sportif projeler için büyük bir inançla çalışmaya gayret edecektir.

MFA Zonguldak Spor Kulübü’nün yönetimi profesyonel olarak bizde olabilir ancak başarıları tüm Zonguldak halkına ait olacaktır. Gençlerimize ve çocuklarımıza hep birlikte güç verelim.

Tüm Zonguldak halkına ve spor dünyasına yeni kulübümüzün hayırlı ve uğurlu olmasını, gençleri yeniden umutlandırmasını dileriz.

www.zonguldaksk.com